![]() |
Nostalgický čundr zpěvník (Nostalgia rogue songbook) |
![]() |
Písničky A - K | Písničky L - Ř | Písničky S - Ž |
Písničku Folsom blues složil Johny Cash (v originále Folsom Prison Blues z roku 1956), český text Jan Vyčítal a nazpívali Zelenáči dne 16.února 1971.
1) ||Můj děda bejval blázen, texaskej ahasvér a na půdě nám po něm zůstal ||zaprášenej kvér, ||tu věc obdivovali všichni kámoši z oko||lí, ||a máma mě říkala: Nehrej si s tou pisto||lí. 2) Jenže já byl blázen, tak zralej pro malér a ze zdi jsem sundával tenhleten dědečkův kvér. Pak s kapsou vyboulenou chtěl jsem bejt chlap „All right" a s holkou vykutálenou hrál jsem si na „Bony end Klaid! 3) Ale udělat banku, to není žádný žert, sotva jsem do ní vlítnul, hned zas vylít jsem jak čert. Teď místo jako kočka já utíkám jak slon, takže za chvíli mě veze policejní anton 4) Teď okno mřížovaný mi říká, že je šlus, proto tu ve věznici zpívám tohle Folsom blues Pravdu měla máma, radila: Nechoď s tou holkou a taky mě říkala nehrej si s tou pistolkou. |
D D7 G D A D |
Folsom email blues (parodii hrála Lokálka)
1) ||Můj děda bejval natěrač, a machr na práci D na půdě nám po něm zbyla ||pistol stříkací, D7 ||tu věc vobdivovali všichni kámoši z bará||ku, G D ||a máma mi říkala: Nehraj si s tím rošťá||ku. A D 2) Jenže i já byl blázen, posedlej emailem Na půdu jsem chodil s barvou skoro každej den. Třímaje štětku v ruce chtěl jsem bejt chlap „All right" ředidlo mi vonělo krásněji než Black and White! 3) Ale natřít okap, to není žádný žert, nahoru jsem vylez', dolů letěl jsem jak čert. Protože nejsem kočka zásadně padám na hlavu, - z těch důvodů vlastním trochu kratší postavu. 4) Teď primář chirurgie mi říká, že je šlus, na sádrovým lůžku zpívám Folsom email blues Pravdu měla máma, radila: Vem si bezpečnostní pás vždyť ani pro dědu nebyl okap žádnej špás.